Freitag, 29. März 2013

Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge - jsme na začátku ...


Vážení návštěvníci,

turistická oblast Krušnohoří je přeshraniční region se společnými česko-německými historickými kořeny a tradicemi. Krušné hory by měl každý návštěvník vnímat jako region bez hranic. Součástí turistického potenciálu je specifická regionální gastronomie tradiční krušnohorské kuchyně.
Máme snahu objevovat a vracet se ke společným historickým kulturním kořenům, k nímž ty gastronomické náleží. Připravili jsme ukázku některých jednoduchých gastronomických specialit.Vás, milí návštěvníci, prosíme o spolupráci při objevování a hledání kořenů tradiční krušnohorské gastronomie.

Znáte-li některý tradiční krušnohorský recept, zašlete jeho název a jednoduchý pracovní postup na naši adresu: SOŠ a SOU Nejdek, Rooseveltova 600, 362 21 Nejdek, Česká republika
Uvítáme informační prameny, starý sešit s recepty nebo zapsanou vzpomínku z vyprávění pamětníků. Na obálku napište heslo Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge.
Budete-li mít zájem, kontaktní informace Vám poskytneme na adrese www.sosnejdek.cz pod heslem Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge.
Elektronicky na adresu: petr.svaton@cmail.cz. Recept, návod nebo odkaz můžete napsat i zde na opačnou stranu letáku a zanechat v propagačním stánku SOŠ a SOU Nejdek.

Děkujeme, žáci a učitelé školy.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen