Freitag, 29. März 2013

Prezentace projektu v Karlových Varech - 26.3.2013 - VELIKONOČNÍ TRHY V KARLOVÝCH VARECH

Dne 26. března 2013 od 10:00 do 18:00 se žáci a učitelé SOŠ a SOU Nejdek zúčastnili Velikonočního jarmarku v Karlových Varech. Účast proběhla v rámci projektu Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge – Regionální kuchyně jako výraz (znovuobjevené) společné identity v sasko-českém pohraničí (Projekt z dotačního titulu ZIEL3 Ahoj sousede. Hallo Nachbar).
Žáci školy ubytovaní v domově mládeže několik odpoledních zaměstnání připravovali výstavu, chlapci pletli pomlázky a dívky malovaly velikonoční vajíčka, zdobily věnce a tvořily tradiční velikonoční dekorace. Žáci školy a učitelé odborného výcviku z oboru stravovací a ubytovací služby pekli mazance, jidáše, nádivku a velikonočního beránka. Učitelé německého jazyka pan P. Svatoň a p. Mgr. Nutilová připravovali německé překlady receptur a názvů tradičních krušnohorských velikonočních kulinářských specialit.
Speciální dotaz a to v němčině i češtině dostal každý návštěvník, týkal se neznámých dávných tradic a receptů z krušnohoří. Na jednom z nejhezčích míst lázní jsme dostali od Magistrátu města Karlovy Vary místo pro stánek mezi ostatními trhovci , vše potřebné jsme do v pěší zóny města dovezli autem brzy ráno. V novém červeném stanu jsme upravili stůl s velikonoční dekorací a kulinářskými specialitami. Velmi chladné a větrné počasí určitě ovlivnilo návštěvnost jarmarku, ale i tak si kolemjdoucí lázeňští hosté pochutnali na vystavených specialitách, obdivovali práci žáků, učitelů a vychovatelů.
Řada návštěvníků si vzala kontaktní letáky a dotazníky, těšíme se na jejich odpovědi. Myslím si, že se velikonoční kulinářská prezentace SOŠ a SOU Nejdek povedla.

Dov Dov Dov

Autorka článku: Kateřina Šuleková, V3

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen