Donnerstag, 6. Februar 2014

ŠKOLNÍ SOUTĚŽ VE VAŘENÍ ZE ZELÍ PROJEKT ZIEL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE" - 6.2.2014

Žáci oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) se připravují v průběhu školního roku na své budoucí povolání nejen v teoretické a praktické výuce, úspěšně se účastní i mezinárodního kulinářského projektu ZIEL 3 "Kulinářské zážitky v Krušnohoří/Erzgebirge" podporovaného Evropskou unií. Školní příprava je pestrá a poznatky prakticky ověřeny. Učitelky odborného výcviku p. Kateřina Budínová, Marie Gersdorfová, Eva Joklová a Michaela Kaštánková-Pecháčová připravily pro žáky 2. ročníků, kteří jsou na různých pracovištích školy, soutěž v přípravě pokrmů ze zelí. Cílem soutěže bylo přiblížit žákůmreálné podmínky ve stravovacích provozech a také vnímat okamžitou, bezprostřední reakci ochutnávajících na chuť a vzhled připravených pokrmů. Základem soutěžních pokrmů bylo hlávkové zelí, které si žáci sami připravili v rámci svátku zelí v BSZ Annaberg-Buchholz (Sachsen) v rámci mezinárodního projektu Kulinářské zážitky v Krušnohoří/Erzgebirge. Nakládané zelí podle tradičního německého a českého receptu se postupně zpracovává při výuce a v různých soutěžích.
Pro žákovskou kulinářskou soutěž byly vybrány čtyři recepty, dvě polévky, jeden pokrm z masa a jeden pečený pokrm. Jako bonus žáci připravili zelný salát, který však nebyl soutěžní. Výsledky žákovské práce byly hodnoceny formou ochutnávky a hlasováním přítomnými žáky a učiteli. Nejvíce hlasů (31%) získala bílá zelná polévka, na druhém místě se umístily s 28% hlasů masové kuličky se zelím, třetí v pořadí s 26% hlasů obsadily tvarohové pagáče se zelím a čtvrté místo s 16% hlasů zbylo na zelnou polévku s klobásou. I přes značné rozdíly v počtu hlasů je třeba říci, že všichni soutěžící se věnovali přípravě pokrmů se zaujetím a snahou co nejlépe uspět. Všichni soutěžící žáci byli v závěru při vyhodnocení porotou oceněni drobnými dárky a diplomem za umístění. Soutěžní klání se zdařilo a potvrdilo staré pořekadlo „S chutí do toho a půl je hotovo“. Kulinářský úspěch akce zdařilou kuchařskou premiéru některých soutěžících jen potvrdil.


Fotogalerie ze soutěže ..., Tisková zpráva v češtině (.pdf), Pressemitteilung Deutsch (.pdf), Více informací o projektu ...,

Autoři článku a fotografií: Petr Baumann, Kateřina Budínová 
Překlad: Petr Svatoň

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen