Sonntag, 20. Oktober 2013

SOUTĚŽ VE VAŘENÍ POLÉVKY/ MUZEUM POLÉVKY V SASKÉM NEUDORFU PROJEKT ZIEL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE" - 20.10.2013

V saském Neudorfu, někdy nazývaném také "vesnicí polévky", se již od roku 1992 každoročně koná soutěž ve vaření polévky a souboj siláků v přetahování o polévkový hrnec za podpory účastníků ze všech koutů Německa. I tým naší školy se pokusil přispět v rámci projektu „ERZGEBIRGE/ KRUŠNOHOŘÍ KULINARISCH ERLEBEN - Regionale Küche als Ausdruck einer (wiederentdeckten) gemeinsamen Identität im sächsisch-böhmischen Grenzraum“ svým kuchařským uměním.
Svým receptem zelné polévky vybojovala p. Marie Gersdorfová - učitelka odborného výcviku - vynikající 2. místo a obstála tak vevelké konkurenci 32 polévek nejen z Německa. Součástí byla také prohlídka zdejšího muzea plného nádherných dobových exponátů překvapujících svou důmyslností a původem. V průběhu akce měli všichni účastníci možnost ochutnat jednotlivé polévky za poslechu dechové hudby Egerländer Blasmusik a porovnat tak jednotlivé výkony soutěžících.


Stránky muzea ..., Více informací o projektu ..., Fotogalerie ...

Autor článku: Petr Svatoň

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen