Mittwoch, 2. April 2014

NEINKREITERSUPP, SCHIB(B)ÖCKER KÄSE ODER BUCHTELN ...? PŘEDNÁŠKA PROF. GOTTHARDA B. SCHICKERA - 2.4.2014

Ve středu dne 2. dubna 2014 se uskutečnila za přítomnosti pana JUDr. Václava Sloupa, náměstka hejtmana Karlovarského kraje a paní Ing. Jany Trantinové - vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Karlovarského kraje a dalších významných hostů z řad gastronomů, sociálních partnerů a pamětníků již druhá přednáška p. Prof. Gottharda B. Schickera - odborného garanta projektu s dotačním titulem CÍL3/ ZIEL3 "Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge" se záměrem získat další partnery z oblasti gastronomie a hotelnictví nejen na české straně Krušných hor a vytvořit stabilní projektovou síť gastronomických zařízení. Vedle vybraných pokrmů krušnohorské kuchyně byly také představeny společně s řadou kulturních tradic, historických pramenů a receptů nadregionální projektové indikátory pro rozvoj marketingové strategie pro zájemce z řad gastronomických zařízení a hotelů na české straně Krušných hor a ukázány příklady ověřených krušnohorských pokrmů a jejich marketingové uplatnění.


V souvislosti s projektem již proběhla řada společných ověřování pokrmů dle odborných receptur v prostorách SOŠ a SOU Nejdek a BSZ Annaberg-Buchholz, utvořily se nové přeshraniční kontakty mezi pedagogy a žáky. Společné aktivity doplnily informace o projektovém blogu, o literárně-historické části studie, o kalendáři pro rok 2014 a především ověřené ukázky receptur původních pokrmů jako polévky devíti bylin, sýru "Trakaře" a českých buchet s různými náplněmi. O dokreslení a přiblížení původních krušnohorských tradic se také zasloužil pan Josef V. Nečas z Ostrova nad Ohří s interpretací písní Antona Günthera, nejpopulárnějšího lidového písničkáře Krušných hor, který skoro celý svůj život žil na Božím Daru.

Věříme, že se nám podaří co nejvíce přiblížit historický vývoj Krušnohoří s přihlédnutím na možnosti a podmínky tradiční krajiny, na historii stravovacích návyků našich předků, zahrnout širokou škálu ověřených regionálních pokrmů do menu v restauracích a hotelech a tím přiblížit přeshraniční region Krušných hor turistům a návštěvníkům i po gastronomické stránce.


Více informací o projektu ..., Projektový blog ..., Fotogalerie ...

Autor článku: Petr Svatoň
Autoři fotografií: Petr Baumann, Petr Svatoň
Projektové propagační materiály si lze objednat v elektronické podobě na adrese: petr.svaton@cmail.cz

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen