Sonntag, 25. Oktober 2015

POSVÍCENÍ V ZEMI POLÉVEK - SOUTĚŽ VE VAŘENÍ POLÉVEK V SASKÉM NEUDORFU - UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

V saském Neudorfu, někdy nazývaném také "vesnicí polévky", se již od roku 1992 každoročně koná soutěž ve vaření polévky a souboj siláků v přetahování o polévkový hrnec za podpory účastníků ze všech koutů Německa. Učitelky odborného výcviku p. Gersdorfová a p. Joklová se pokusily přispět v rámci udržitelnosti projektu „ERZGEBIRGE/ KRUŠNOHOŘÍ KULINARISCH ERLEBEN - Regionale Küche als Ausdruck einer (wiederentdeckten) gemeinsamen Identität im sächsisch-böhmischen Grenzraum“ svým kuchařským uměním a prezentovaly se staročeskou čočkovou a bramborovou polévkou se zelím a rajčaty.

Mezi 25 polévkami, které byly na soutěži hodnoceny, vyhrála bramborová polévka na gdańský způsob v konkurenci mezi polévkami jako gyrosová, kokosovo-dýňová, marokánská citronovo-jogurtová nebo špenátovo-estragonová na základě hodnocení šesti porotců (z Neudorfu, Berlína a Aschaffenburgu). Nechyběly ani regionální speciality jako hustá nudlová polévka, krušnohorská senná polévka a houbová polévka.

Oslavy byly zahájeny slavnostní mší pro rodiny ve zdejším evangelickém kostele a oslavami 416. výročí vzniku farnosti v Neudorfu. Hlavní část se uskutečnila již po osmé ve slavnostním sálu hotelu Kaiserhof za účasti starosty obce Sehmatal Andrease Schiedela a pastrora evangelické farnosti Nico Piehlera.

Po vyhlášení Královny polévek 2015 se opět jako každoročně uskutečnilo světové mistrovství v přetahování polévkového hrnce. Nechyběla ani dražba nejlepší polévky ve speciální keramické nádobce - s nejvyšší nabídkou 26 EUR. Po slavnostním vyhlášení výsledků měli všichni účastníci možnost ochutnat jednotlivé polévky za poslechu dechové hudby Neudorfer Blasmusik a porovnat tak jednotlivé výkony soutěžících.

Více informací o projektu ...
, Fotogalerie 1 - © Mgr. Josef Dvořáček, Fotogalerie 2 - © Peter Weigel

Autor článku: Peter Weigel
Autoři fotografií: Mgr. Josef Dvořáček, Peter Weigel

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen