Donnerstag, 16. Juni 2016

BYLINNÁ ZAHRADA V KRUŠNOHOŘÍ/ KRÄUTERGARTEN IM ERZGEBIRGE BSZ ANNABERG-BUCHHOLZ AKCE V RÁMCI UDRŽITELNOSTI PROJEKTU CÍL3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Ve čtvrtek dne 16. června 2016 navštívila skupina žáků oboru stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) a veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01) odborné pracoviště BSZ für Ernährung, Technik und Wirtschaft des Erzgebirgskreises Annaberg-Buchholz, aby společně s vyučující odborného výcviku p. Evou Joklovou, ředitelem školy p. Mgr. Josefem Dvořáčkem a p. zástupcem Mgr. et Bc. Tomášem Humeníkem Babickým prohloubili své znalosti a dovednosti k tématu byliny v krušnohorské kuchyni v rámci udržitelnosti projektu CÍL 3 "Kulinářská kuchyně v Krušnohoří/ Erzgebirge".

Účastníci diskutovali o dalších aktivitách souvisejících s projektem v dotačním území. Akce byla ze strany učitelek odborného výcviku SOŠ a SOU Nejdek a BSZ Annberg-Buchholz paní Fischer a paní Eberlein zaměřena na používání bylin v kuchyni a byla dobře připravena. Všechny přítomné příjemně překvapily tradiční domácí nudle s bylinnými přídavky zhotovené skupinou p. Kateřiny Budínové.

V samotné krušnohorské kuchyni představovaly bylinky vždy důležitou roli. Vypráví se o lahodných bylinkových chlebech, které byly obohacené o fenykl, anýz, kmín i jiné bylinky z rozsáhlých zahrad kláštera nebo latinské školy. Například botanik Ludwig Camerarius podpořil používání ovoce, zeleniny a bylinek i pro jiné než léčebné a zdravotní účely a obohatil tak jídelní lístek krušnohorské kuchyně o mnoho vegetariánských pokrmů. Prohlédli jsme si rozsáhlou botanickou zahradu v lázních Wiesenbad.

Mezi krušnohorské bylinky tedy patří např. vratič obecný, mateřídouška, kozí brada, sadec konopáč, pelyněk brotan (lidově též boží dřevec), šťovík širokolistý, puškvorec, česnek, proskurník lékařský, chřest lékařský (lidově též hromové koření), pelyněk černobýl, pilát lékařský, hvozdík (hřebíček), pupava, pelyněk pontický, kerblík, čekanka obecná, plamének, starček lepkavý, oman pravý, fenykl, hořčice, violka (maceška), jahody, jestřabina lékařská, lékořice, čemeřice černá, yzop, popenec obecný, rebarbora, levandule, bazalka, libeček, řeřicha, rozmarýn, máta kadeřavá, meduňka, oměj, podbílek šupinatý, pastiňák, petržel, kozlík (baldrián), jitrocelová růže, routa, širokolistá šalvěj, krkavec toten, mydlice lékařská, mochyně, kopr, mangold, lebeda, anýz, zeměžluč a další.

Fotogalerie - © Peter Weigel, Mgr. Josef Dvořáček, Jiří Rams
Autor článku: Peter Weigel
Autoři fotografií: Peter Weigel, Mgr. Josef Dvořáček, Jiří Rams

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen