Dienstag, 22. November 2016

ADVENTNÍ SPECIALITA A PREZENTACE KULINÁŘSKÉHO PROHEJTU SOŠ a SOU NEDJEK Vánočka ze sedmi pramenů UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE" ... - 22.11.2016

Dne 22. listopadu 2016 probíhala od 14 hodin prezentace aktivit žáků a učitelů SOŠ a SOU Nejdek. Připravili tradiční vánoční recepturou vzorek místní speciality - vánočku ze sedmi pramenů. Od 14:00 vše začalo, zajímavosti a dovednosti z první pomoc doplnil projekt Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge, ve kterém žáci a učitelé dlouhodobě udržují kontakty se zahraniční školou v Německu, která vzdělává podobně oborově zaměřené absolventy.

Dnešní recepturu s žáky ověřila paní kolegyně Olga Remešová z Nových Hamrů. Expozici shlédlo několik desítek pracovníků včetně učitelů, se kterými jsme si navzájem vyměnili informace a poznatky a svých receptech na vánočku. Poděkování patří všem , kteří se podíleli na přípravě akce, která skončila až po 17. hodině. Prezentaci záchranářských technik provedl Mgr. Josef Dvořáček a Ing. Dana Vraná s kolegyněmi ze zdravotnické školy v Chebu.


Více informací o projektu ...
Autor článku a fotografie: Mgr. Josef Dvořáček

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen