Mittwoch, 30. November 2016

TRADIČNÍ VÁNOČNÍ ZVYKY A POKRMY V KRUŠNOHOŘÍ - TRADICE A SOUČASNOST HORNÍHO SASKA - 30.11.2016

V středu dne 30. listopadu 2016 se uskutečnila nejen pro maturitní obor Veřejnosprání činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01), ale i pro obory Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) a Nástrojař (23-52-H/02) a Strojírenské práce (23-51-E/01) exkurze do dosud námi nenavštívené oblasti Svobodného státu Sasko - města Leipzig a jeho okolí v rámci udržitelnosti projektu CÍL3 "Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge".

Jednotlivé části exkurze byly vhodně doplněné skupinovou práci s cílem aktivně se zapojit a zjišťovat informace v německém jazyce - historická fakta v kontextu, tradice minulosti a současnosti vhodně doplňovaly práci žáků, kteří v jednotlivých skupinách zjištovali např. fakta o památníku Bitvy národů, který připomíná bitvu u Lipska, v níž Prusko a jeho spojenci porazili Napoleona.

Po krátké prohlídce centra jsme navštívili tradiční vánoční trhy na náměstí Naschmarkt a v okolí Staré radnice, žáci doplňovali pracovní listy s recepty lipských tradičních pokrmů jako Leipziger Allerlei a Leipziger Lerchen, Součástí práce ve skupinách byly také úkoly zaměřené na literární symboliku Goethova Fausta a hudební dějiny města spojené s chlapeckým pěveckým Tomášským sborem a Johannem Sebastianem Bachem. Nechyběla ani návštěva atraktivní ZOO, která patří k jedné z nejnavštěvovanějších v Německu.

Všichni žáci se mají možnost učastnit soutěže s názvem "Lidé a kultura" o nejlepší vlastní fotografii. Fotografie musí být pojmenovaná a se sohlasem autora/ autorky.
Fotografie v co nejvyšším rozlišení prosím zasílejte do 15.12.2016 na adresu: nemcinaorg@gmail.com.  

Fotogalerie - © Mgr. Josef Dvořáček, Fotogalerie - © Mgr. Aleš Kváča, Fotogalerie - © Peter Weigel
Autor článku, publikace projektu: Peter Weigel

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen